Odporúčam: | Kačarína bloguje | Historický kalendár | BestMusic | BEST-CMS.INFO | Predaj náradia |

ODKAZYNachádzate sa v rubrike
Články >> Prečo niektorí šoféri jazdia ako blbci nechápem

MAKOTECH - Tvorba web stránok

Články

Prečo niektorí šoféri jazdia ako blbci nechápem

Rubrika: Články Vydané: 19. 08. 2012 Prečítané: 4624 krát

Ročne najazdím asi 25 000 km, a stretnúť blbca na cestách vôbec nieje problém.Na slovenských cestách jazdí ozaj nespočetné množstvo blbcov. Niektorí sú typický frajírkovia s blondýnkou vedľa seba, ďaľší sú klobúčnici, potom sú rôzne presne nezaraditeľné indivíduá.

Naposledy som sa stretol sa blbečkom za volantom asi pred týždňom na ceste z NMnV do Trenčína. Schádzal som z vedľajšej cesty na hlavnú  z Kostolnej. Pozriem vľavo nekde nič, pozriem vpravo či nejaký blbeček neobieha cez plnú, zasa sa pozriem vľavo a ked nikde nič vyrazil som. Ako som vošiel na hlavnu preveril som stav ešte v spetnom zrkadle a vidím že sa za mnou blíži auto, hodím trojku a auto sa blíži pomerne rýchlo ku mne tak som na to šliapol ale kedže auto za mnou išlo viac ako povolených 90 km/h mimo obce nepomohlo ani plné zošliapnutie plynového pedálu a postarší pán mi bol tesne na zadnom nárazníku a nervózne gestikuloval rukami a úplne pustil volant a tváril sa veľmi rozhorčene ako to že som si jeho a baičku sediacu vedľa neho dovolil spomalit v jeho takmer vzletovej rýchlosti.

Keď už som išiel rýchlosťou 90 km/h staršý pán šofer mal stále nutkanie ma obiehať, ale moc sa mu to nedarilo lebo mu išli v protismere stále auta nedovolujúcemu mu ma obehnúť. takto sme sa dostali až pre Trenčín a vchádzali sme na kruháč kde si to staršý pán stočil do protismeru kruháča (asi ma chcel obehnúť lebo som konečne spomalil), tam vletel do stredu kruháča, otočil sa a pokračoval v správnom stočivom smere a ďalej ma nasledoval.

V meste sa mu obiehať nedalo ale stale sa mi lepil na zadný nárazník a po tom čo som v spetáku videl jeho špeciálny jazdecký manéver na kruháči bol som s neho mierne nervózny a dával som si baha na "zadok". Bol som rozhodnutý ho pri najbližšej možnej príležitosti pustit pred seba a znížiť tým možné riziko načatia mojej "zadnice" deduškom.

Ako všetci vieme v meste sa jazdí 50 km/h ale deduško sa zrejme nedozvedel že už neplatí 60-ka a valil sit a vyblikoval prečo ho brzdí aj to velké bawo 5-kovej rady.

Potom ako sme sa dostali za semafor kde sa odbočuje na stanicu deduško mal konečne voľnejšiu cestu a mohol v kľude predbehnúť nás sopliakov ktorí sme jazdili ako posratí (50 km/h) a išiel vpred smer Dubnica nad Váhom alebo tam niekde lebo mal značku IL. Bol to čierny Golf 3kovej rady.

Dúfam že na podobných šoférov nebudem mať také veľké štastie.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5


Tento článok môžete: Poslať priateľovi | Vytlačiť | Pridať na Facebook | |webmaster eMKa Slovensko
© Copyright & Webdesign eMKa Slovensko, Powered by phpRS, RSS
Na všetky uvedené fotografie se vzťahujú autorské práva.
[CNW:Counter]