Odporúčam: | Kačarína bloguje | Historický kalendár | BestMusic | BEST-CMS.INFO | Predaj náradia |

ODKAZYNachádzate sa v rubrike
Znamenia >> Znamenie Rak

MAKOTECH - Tvorba web stránok

Znamenia

Znamenie Rak

Rubrika: Znamenia Vydané: 24. 12. 2004 Prečítané: 3554 krát

Deti v znamení Rak-a sú veľmi dobré a tiché, ale aké su keď vyrastú??

Vzhled :

Lidé narození v tomto znamení mají masitou, zavalitou postavu. Krk nemají velmi dlouhý, ale zato dosti široký. Jejich tvář je okrouhlá a plná, pleť vypadá mdle a zduřeně. Brada je málo výrazná, nos skoro nepatrný. Tvář se obyčejně svrašťuje. Vlasy jsou světlé a vodnaté, pohled trochu plachý a zasněný. Lidé z této skupiny jsou obyčejně bledí. Tělo je spíše zavalité, ale údy jsou štíhlé. Obyčejně nemívají velmi silný hlas. Jejich chůze je pomalá a trochu těžkopádná.

Povaha :

Když si všimneme povahové vlastnosti lidí narozených ve znamení Raka, zjistíme, že jsou zdrženliví, klidní a přizpůsobiví. Většinou touží po pevné opoře. Potřebují člověka, na kterého se mohou spolehnout. Jejich nálada se rychle mění, čímž značně trpí.

Ačkoli jsou velmi váhaví a stydliví, přece jen touží, aby si jich někdo všiml. A mrzí je, když se tak nestane. Nedokáží se vnucovat a nedovedou ukázat svou pravou tvář. Proto jsou velmi vděční, když se stanou terčem upřimného zájmu. Pro svou velkou stydlivost mnoho v životě zmeškají. Bývají znepokojeni a nejisti i v těch nejobyčejnějších situacích, které jsou jim zcela samozřejmé. Jsou-li například v cizím městě, nedokáží zastavit člověka na ulici a požádat ho o informaci. Raději sami celé hodiny hledají. Pozvání na návštěvu je velmi potěší, ale ze studu návštěvu stále odkládají. Proti těmto vlastnostem jsou zcela bezbranní. Ve společnosti přímo trpí. Zmocňuje se jich strach, že se zesměšní. Mají pocit, že každý pozoruje jejich posunky a slova jen proto, aby se jim mohl vysmát.

Ale třebaže jsou stydliví, někdy překvapí velkým nadšením. Milují všechno romantické a tajemné a nezřídka jsou velmi pobožní. Mají výbornou paměť, vzpomenou si i na nepatrný, zcela malicherný zážitek, přičemž nezapomínají ani na celkem zbytečné podrobnosti. Jsou velmi přítulní a mají radost, když si mohou oživovat staré vzpomínky. Schovávají si i malé památky, domovu a sourozencům jsou věrni a nejštastnější jsou v kruhu své rodiny. Ačkoli velmi rádi cestují po světě, pokaždé až chorobně touží po domově a rodině. Velmi si váží starých fotografií. Nový nábytek nemají v oblibě, nejlépe se cítí v prostředí, které jim připomíná dětství.

Lidé narození ve znamení Raka jsou celkem nenároční a šetrní. Vystačí i s málo penězi, aniž by měli pocit nepříjemného omezení. Je-li Měsíc, který vládne ve znamení Raka, nepříznivě ozářen, jsou leniví a jejich náladovost dokáže znervóznit celé okolí. Nic jim není po vůli a často sami nevědí, co by vlastně chtěli. Nezřídka se u nich projevuje i sklon k nepořádku.

Láska :

Lidé narození ve znamení Raka bývají velmi stydlivými nápadníky. Strach před blamáží jim brání, aby milované osobě vyznali svoje city, a nejednou je nutí, aby se celé dni skrývali. Nechce-li je druhá osoba úplně ztratit, musí je sama vyhledat. Přístup k nim není jednoduchý. Nejsou totiž jen náladoví, ale žádají též - aniž by oni něco říkali - aby každý hned uhádl a pochopil příčinu jejich nálady. To však bývá někdy těžké, neboť každou chvíli mění svou náladu. Někdy se mračí i pro takové věci, které se jiného člověka ani nedotknou. Citlivost těchto lidí je vskutku těžko pochopit.

Výborně se hodí pro manželský život. Mají rádi svůj domov a svou rodinu a jsou hotovi obětovat za ni všecko.

Ženy narozené v tomto znamení jsou nejlepšími matkami, jaké si jen můžeme představit. Vůči manželovi se ani ve chvílích lásky nechovají jen jako milenky nebo manželky, ale spíš jako starostlivé matky. Rády obklopují láskou druhé, dokáží jim zpříjemňovat život a připravit všechno pohodlí. Jsou štastné, když mohou ošetřovat druhé a starat se o ně. Ženy, u kterých je Měsíc nepříznivě ozářen cizími planetami, zacházejí ve svých mateřských citech příliš daleko a svoje děti vychovávají tím nejškodlivějším způsobem. Je to tzv. "opičí láska", která dětem víc škodí než prospívá. Vyspělejší ženy tohoto druhu mají mnoho smyslu pro domácnost a šetrnost, což se však u méně hodnotných typů zvrátí ve skrblení, malichernost a nesoucit.

K osobám narozeným ve znamení Raka se nejlépe hodí lidé narození ve znamení Ryb a Štíra. Je-li partner narozen ve znamení Ryb, láska k domovu se utužuje ještě více a toto spojení je pro děti velmi výhodné. Lidé narození ve znamení Štíra obyčejně i v nějakém uměleckém směru podněcují člověka narozeného ve znamení Raka. Výhodné je i spojení s osobou narozenou ve znamení Panny, neboť ta má též ráda klid a spokojenost. Kdyby si člověk narozený ve znamení Raka našel osobu, která má ve znamení Raka Měsíc, mohl by s ní být velmi štastný.

Dětství :

Děti narozené ve znamení Raka rodiče příliš nezaměstnávají. Protože jsou velmi přítulné a upřimné, vnikneme snadno do jejich něžné duše. Takovým dětem je třeba věnovat se co nejvíc. Snad žádné jiné dítě netouží víc po lásce a opoře rodičů jako právě toto. Ale i později nedovede být žádné dítě přítulnější jako děti narozené v tomto znamení. Takové děti velmi trpí, když jejich rodiče nejsou doma, ačkoli to nikdy neříkají. Ale když je pozorujeme, můžeme to hned zjistit. Tyto děti nemají rády hlučné hry, rády čtou a poslouchají o cizích krajích. Jejich fantazie a představivost je ohromná. Proto vnímají příběhy tak, jako by je samy prožívaly.

S takovými dětmi je třeba často chodit mezi cizí lidi, aby se postupně zbavovaly citlivosti. Musíme se starat i o to, aby se před hosty neukrývaly, ale otevřeně a směle s nimi hovořily. Když překonají první zábrany, budou se zřejmě velmi těšit. Trochu se dá potlačit i jejich přílišná citlivost.

Povolání :

Lidé narození ve znamení Raka se velmi dobře hodí pro povolání, v kterém mohou uplatnit svou výbornou paměť. V úvahu přichází například studium dějin apod. Protože mají velký cit a smysl i pro všechno staré, jako jsou zvyky a mravy, mohli by se věnovat i dějinám umění. Ale štěstí mívají i v povoláních souvisejících s vodou a tekutinami. Proto se hodí i za námořníky, lodní inženýry, výrobce minerálních vod, lékárníky apod.

Mnozí z nich mívají velké herecké nadání a často dosahují i mezinárodních úspěchů. Ale i tu je jim ostýchavost často na obtíž a je k nevíře, jako tito lidé trpí trémou.
Ženy narozené v tomto znamení mohou být výborné ošetřovatelky, vedoucí sanatorií a zotavoven. Mají mnoho nadání i pro divadlo, ale touha být matkou obyčejně převládá nad touhou po divadle.

Nemoci :

Lidé narození ve znamení Raka nejsou tělesně příliš silní. Nejcitlivější částí jejich organismu je žaludek. Poznají hned každé překročení v dietě, ale i každé duševní vzrušení má na žaludek vliv. Také jejich ledviny jsou dost choulostivé. Měli by se chránit příliš těžkých jídel. Do středního věku těžkosti nemívají, ale možno předpokládat, že je někdy přece jen budou mít. Občas trpí chorobami krevními a revmatickými, ale ne tak často jako chorobami žaludku. Lidé narození v tomto znamení silně podléhají vlivu Měsíce a při jeho určitém stavu, jako je například úplněk, první čtvrt nebo poslední čtvrt, trpí mnozí z nich nespavostí anebo velkou nervozitou.

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasov: 5] 1 2 3 4 5
webmaster eMKa Slovensko
© Copyright & Webdesign eMKa Slovensko, Powered by phpRS, RSS
Na všetky uvedené fotografie se vzťahujú autorské práva.
[CNW:Counter]