Odporúčam: | Kačarína bloguje | Historický kalendár | BestMusic | BEST-CMS.INFO | Predaj náradia |

ODKAZYNachádzate sa v rubrike
Znamenia >> Znamenie Kozorožec

MAKOTECH - Tvorba web stránok

Znamenia

Znamenie Kozorožec

Rubrika: Znamenia Vydané: 24. 12. 2004 Prečítané: 4402 krát

V akom zamestnaní vynikajú ludia narodený v znamení kozorožec sa môžete dozvedieť tu.

Vzhled :

Lidé narození v tomto znamení mají většinou střední postavu, jsou obyčejně štíhlí, trochu chudí. Jejich tvář má velmi ostré rysy, nos je výrazný a ostrý, brada hranatá. Pleť na tváři je obyčejně bledá, vážné, poněkud posunuté oči bývají dost hluboko vsazené. Jejich chůze je pomalá a odměřená.

Povaha :

Prvořadou a typickou vlastností těchto lidí je nesmírná ctižádost a velká usilovnost. Nejraději se ponořují do těžkých věcí, řeší je s vytrvalostí, která vzbuzuje obdiv. Lehká práce je nezajímá. Všechno, co dělají, je velmi přesné, ale nikdy ne puntičkářské. Když se jim práce ani přes velkou námahu nepodařila, pustí se do ní znovu. Neúspěch je neodradí, ale spíš naopak, žene je do zvýšené činnosti. Jsou velmi spolehliví. Všechny povinnosti plní co nejsvědomitěji a nejpřesněji. S nedbalostí nebo nepřesností se u nich nesetkáváme.

Bývají to lidé velmi vážní a uzavření. Jejich důvěru můžeme získat jen těžko, neboť je v nich trochu podezřívání a málokdy mluví otevřeně. Ale jim samým lidé velmi důvěřují. Na jejich mlčenlivost se můžeme bezpečně spolehnout.

V mladém věku se ustrašeně odtahují od druhých. Ale později je tyto obavy téměř zcela opustí. Tato jejich ostýchavost se projevuje zvláště ve společnosti, kde postupně docela ztichnou a už se necítí dobře. Veselí jsou jen v úzkém kruhu svých známých. Mají smysl pro humor a ostrý, silně působící vtip.

Charakteristickou vlastností těchto lidí je radost ze samoty. V samotě se cítí dobře, nikdy se nenudí, vždy se něčím zaměstnávají, nesnášejí nečinnost. Jiní lidé, když jsou nazlobeni, hledají společnost, vzrušení, zábavu, aby zapomněli na všechno, co je trápí. Ale oni vyhledávají právě samotu. Proto je často pokládáme za podivíny.

V životě jsou praktičtí, šetrní a nenároční. Žijí víc pro povinnosti než pro zábavy. Většinou jsou klidní, nemají ve zvyku se rozčilovat. Ale když už se rozhněvají, těžko je uklidnit. Křivdy dovedou odpouštět, ale nikdy na ně nezapomínají. Když ztratí jednou důvěru v člověka, ztratí ji definitivně. Uzavřou se, začnou být odměření. V přírodě rádi vyhledávají osamělá místa a málo používané cesty.

Láska :

Jejich láska se získává velmi těžko a pomalu. Ještě těžší je získat jejich náklonnost. Ale když už milují, tak potom jen s celou duší. Protože je přitahuje samota, těžko se přidružují jinému člověku. Někdy musí překonávat velké překážky a často se stane, že v poslední chvíli uniknou, neboť osamocený život pokládají za lepší než život ve dvojici. Proto se musí s nimi zacházet velmi opatrně. Musí mít stále pocit, že jsou milováni a že jejich partner touží, aby je získal. Když tento pocit ztratí, cítí se zbytečnými a docela se před světem uzavřou.

Ačkoli mají vůči manželství předsudky, mnozí z nich je uzavřou dvakrát, ba i třikrát. Ztratí-li jen jednou důvěru, sotva ji už znova získají. V manželství nedělají výstupy, ale přece jen můžeme očekávat, že jednou označí toto spolužití za nesnesitelné. A v takovém případě je už nemůžeme udržet, jediné východisko vidí v rozvodě. Tito výborní pozorovatelé dělají chybu v tom, že o věcech, s kterými nesouhlasí, nemluví, ale dusí je v sobě a stáhnuti v samotě o nich zatrpkle přemýšlejí.

Říká se o nich, že jsou chladní. Ale není to pravda. Jen neradi obalují své city do pěkných slov Chtějí, aby před lidmi zůstaly utajeny. Občas je tato uzavřenost mrzí, rádi by se jí zbavili, ale jen málokdy se jim to podaří.
Pokud jde o manželství, nejlépe se k nim hodí lidé narození ve znamení Býka. Vyhovují jim též osoby narozené ve znamení Panny anebo ve znamení Ryb. Ale nejštastnější svazek by mohli utvořit s osobou narozenou ve znamení Kozoroha.

Dětství :

Výchova dětí narozených v tomto znamení je dost těžká. Nikdy je totiž dost dobře nepoznáme, neboť jsou uzavřené a těžko se k nim můžeme přiblížit. Když chceme, aby nám důvěřovaly, musíme k nim být velmi dobří. Ale i při veškeré naší laskavosti zůstávají nesmělé a ostýchavé. Svou lásku nedokáží projevit, protože se bojí, že by se jim mohl někdo vysmát nebo dokonce odmítnout. Nejlepší je chovat se k nim přirozeně a srdečně. Zdá se, že to je nejschůdnější cesta, jak je odvyknout ostýchavosti. Tyto děti si nejraději hrají nepozorovaně, bez svědků. Z takové hry v samotě mají skutečný požitek. Například děvčátka si vydrží celé hodiny povídat se svou panenkou. Jakmile se však objeví dospělí, přestanou si hrát.

Velmi se těší, když se mohou začít co nejdřív učit. Jsou bystré a vnímavé, učení jim dělá radost a nikdy je nezatěžuje. Rády řeší téžké úkoly. Když je úspěšně vyřeší, zmocňuje se jich pocit štěstí. Na svoje zdraví musí být velmi opatrné. Rychle nachladnou. V dětství jsou trochu slabé, ačkoli to často ani nepoznáme,

Povolání :

Lidí narozených ve znamení Kozoroha možno využít v povoláních, kde záleží na přesnosti, jsou velmi pracovití, usilovní a spolehliví.
Jako lékaři jsou svědomití a opatrní. Bývají z nich dobří badatelé a učenci. Hodí se také na studium cizích jazyků. Mohou z nich být i dobří dozorci, neboť mají smysl pro pořádek a jsou přísní k podřízeným. Ale zároveň jsou také dobrotiví a vážní. Jejich svědomitost a pořádkumilovnost uznává každý a v tomto směru jsou dobrým příkladem. Někteří lidé narození v tomto znamení si volí pochmurnější povolání, stávají se hrobaři, kostelníky nebo dozorci ve věznicích.

Nemoci :

Nemocní jsou většinou jen v mládí. Trpí na infekce a časté nachlazení. Ale s přibývajícími lety to zmizí, jejich tělo zesílí a stane se odolnějším. Obyčejně se dožívají vysokého věku. Někteří trpí také na onemocnění sliznice. Citliví jsou na oblast kolenní a souží je záněty kloubů. Ve stáří se jim zhoršuje sluch.

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasov: 17] 1 2 3 4 5


Tento článok môžete: Poslať priateľovi | Vytlačiť | Pridať na Facebook | |webmaster eMKa Slovensko
© Copyright & Webdesign eMKa Slovensko, Powered by phpRS, RSS
Na všetky uvedené fotografie se vzťahujú autorské práva.
[CNW:Counter]